Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Igazán különleges jószágok a mézelő méhek: amerikai kutatók vizsgálata szerint érzékelik a tüdődaganat jelenlétét az emberi lehelet szagából, és a daganatos és egészséges sejtek között is különbséget tudnak tenni e képességük révén.
Nem szokványos, hogy valakinél a látásromlás a tüdőrák fő tünete. Most mégis ez történt. Az eset az orvosok és a betegek számára is fontos tanulságokkal szolgál.
A mesterséges intelligenciával működő szoftver a tüdőrák korai felismerésében segíti a szakembereket. Még tesztelik, de jövőre már a betegellátásában is elkezdhetik használni.
Izraeli tudósok a tüdőrák kockázatának új szűrővizsgálatát fejlesztették ki, melyhez elég egy egyszerű vérvétel – jelentette be a Weizman Tudományos Intézet (WIS)
Másfél évvel ezelőtt szüntették meg a kötelező tüdőszűrést, ennek megfelelően egyre kevesebben járnak a tüdőgondozókba. Miközben az Európában is unikális gondozóhálózat fokozatosan elhal, tüdőrákban csúcstartóak vagyunk. Az orvosok szerint a röntgen sem garancia, de mégis képes hamarabb kiszűrni a kórt, és a tüdőráknál az időfaktoron sok múlik. A legrosszabb esetben is meghosszabbítható a beteg élete, ám az egészségügyi kormányzat szerint ennek nincs jelentősége. Viszont a szakemberek már kísérleteznek egy olyan módszerrel, ami hatékonynak tűnik, és elterjedése a gondozói hálózatot is megmenthetné. Kérdés, lesz-e pénz a bevezetésre?